kajaki

w borsku

Serdecznie zapraszamy
do skorzystania z oferty noclegu.

Hotelik nad Wdą

całoroczny

Zobacz więcej

O nas

Borsk, Kaszuby, pomorskie Borsk, Kaszuby, pomorskie Borsk, Kaszuby, pomorskie

Miejscowość

Borsk

wieś kaszubska w Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Karsin, leżąca na południowo-wschodnim brzegu Jeziora Wdzydzkiego. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego. We wsi znajduje się powojskowe lotnisko Borsk otoczone przez sieć ruin bunkrów, na terenie którego w 2010 powstało lądowisko Borsk, obecnie czynne głównie dla paralotniarzy.

Patrząc na położenie naszej miejscowości, jest ona położona nad dwoma jeziorami: Wielewskie, oraz Wdzydzkie (nazywane także Kaszubskim Morzem). Obok jezior znajdują się również lasy iglaste, które w połączeniu 
z jeziorami dają nieskazitelnie czyste powietrze, jedno z najczystszych w naszym kraju. Nie możemy zapomnieć o rzece Wdzie, która swój początek ma na Kaszubach, a ujście w powiecie świeckim w województwie kujawsko-pomorskim.

Natura w naszej okolicy hojnie nas obdarowała swoim bogactwem: jagody, grzyby, ryby oraz pozwala korzystać z różnych form wypoczynku w lasach, nad jeziorami oraz w naszym Hoteliku nad Wdą.

W Borsku, w okresie letnim działa 7 punktów gastronomicznych, oferujących smaczne i świeże potrawy. Oprócz tego można zrobić zakupy w 2 sklepach spożywczych.

Jeśli ktoś ma ochotę na większe zakupy, to proponujemy większe miejscowości: Brusy (18 km od Borska), Czersk (23 km od Borska), Chojnice (42 km od Borska).

Oferujemy Państwu przede wszystkim wypożyczanie kajaków  #WypożyczalniaKajakówBorsk  oraz organizowanie spływów kajakowych  #SpływyKajakoweBorsk : jednodniowy, weekendowy, i wielodniowy. Posiadamy nowe i lekkie kajaki oraz wiosła firmy Aquarius. Jesteśmy do Państwa dyspozycji telefonicznej. #SpływKajakowyBorsk

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć także nocleg: pokoje  #NoclegiBorskPokoje  w hoteliku lub domki  #NoclegBorskDomki  wolnostojące (domek letniskowy lubdomki holenderkie). Każdy pokój lub domek jest w pełni wyposażony, aby zapewnić Państwu komfort i wygodę wypoczynku. 

Nasza przystań oraz baza noclegowa jest usytuowana nad brzegiem rzeki Wdy  #RzekaWdaBorsk . Nad samym brzegiem stworzyliśmy dla Państwa Strefę Relaksu.

Stawiamy na ekologię, dlatego posiadamy własne ujęcie wody oraz farmę solarną do pozyskiwania energii ze słońca.

Zapraszamy serdecznie 
na Kaszuby do Borska